До 13 часот гласале над 20,5 отсто од гласачите.

До 13 часот гласале над 20,5 отсто од гласачите.

 

 

Според апликацијата на ДИК, досега гласале 197.952 граѓани од вкупниот број на избирачи – 1.824.864.

Најголема е излезноста Новаци 44,34%, 41,86% Кратово.

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close