Дојава за поставена бомба и во кумановското ОУ „Браќа Миладиновци”


Дојава за поставена бомба утрово има и во кумановското Основно училиште „Браќа Миладиновци”, потврдија денеска надлежните од училиштето и од Советот на родители.

– Екипите на СВР Куманово се на терен, учениците и наставниците безбедно се евакуирани, изјави за МИА директорката на училиштето Јасмина Спасовска

Back to top button
Close