Дојави за бомби во кулите „Џевахир“, станарите евакуирани

Попладнево било пријавено дека во кулите „Џевахир“ во Аеродром има дојава за поставени бомби, пренесе „Фокус“.

Имено, сите станари од висококатниците се евакуирани, а екипите од МВР се на терен и вршат детални проверки за овие дојави.

И минатата година имаше дојави за бомби во овие висококатници, а после проверките на полицијата се утврдија дека се лажни.

Back to top button
Close