До сабота топло, викендот можни попладневни врнежи

Според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи од утре до сабота ќе се задржи стабилно и топло време со пораст на дневните температури.

За време на викендот во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

Back to top button
Close