Доаѓа постудено време

До наредната недела следува период на стабилно и постудено време со ниски утрински температури, соопшти УХМР.

Во петок и сабота ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Максималната дневна температура ќе достигне до девет степени, а минималната ќе се спушти до -12 степени Целзиусови.

Back to top button
Close