Додека извршувал градежни работи за фирма на станбен објект, се здобил со тешки телесни повреди

На 05.04.2021 во 13.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека околу 12.30 часот во населбата „Ајдучка чешма“, И.Н.(62), додека извршувал градежни работи за фирма на станбен објект, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово. Од страна на СВР Куманово и Трудов инспектор бил извршен увид на место на незгодата.

Back to top button
Close