Доктор Таравари е злоупотребен во реклама за производ за слабеење

Лидерот на владејачката Алијанса за Албанците, актуелен градоначалникот на Гостивар, д-р. Арбен Таравари се огласи по повод рекламите за брзо слабеење.

Тој вели дека како лекар, длабоко е загрижен за ширењето лажна реклама во негово име за производ за слабеење, за којшто се тврди дека придонесува за губење на телесната тежина, пренесе Фокус.

Повеќе

 

Back to top button
Close