Досега попишани 1.395.000 лица

Заклучно до денеска до 12:00 часот попишани се вкупно 1.395.000 граѓани, над 435.000 домакинства и над 600.000 станови. До денеска заклучно до 12:00 часот се самопопишани 195.477 граѓани од дијаспората, информираше на денешната прес-конференција портпаролот на Владата Муамет Хоџа.

Тој од името на Владата се заблагодари до сите граѓани кои веќе ја исполниле таа граѓанска должност и апелираше до остантите во земјава и до сите во дијаспората кои досега не се попишани да го сторат истото.

– Остануваат уште само шест дена до реализирањето на процесот на регистрација на нсселението, домаќинствата и становите, посочи Хоџа.с

Back to top button
Close