ДПА ја започна кампањата на гробот на Арбен Џафери

Денеска во 10 часот, пред презентацијата на партиската платформа за претстојните парламентарни избори во јули годинава, лидерот на ДПА, Мендух Тачи, го посети гробот на Арбен Џафери.

Со овој чин, информираат од партијата, ДПА ја започнува кампањата за парламентарните избори.

Back to top button
Close