ДУИ денес слави со новиот дваесетметарски споменик

ДУИ денеска организира свеченост за отворање на споменикот посветен на борците на УЧК во Слупчане. Споменикот чини 200.000 евра и е висок 20 метри.

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска објави заедничка фотографија со лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

„На пат кон легендарното Липково“, пишува Бектеши.

ДУИ инаку го слави 2 мај како ден на бранителите.

 

 

Back to top button
Close