Дураку од Алијанса: Апасиев е кловн кој може да ги загрози интересите на НАТО

Шефик Дураку од Алијансата за Албанците во последната негова објава на социјалната мрежа фејсбук го нарече претседателот на партијата „Левица“ Димитар Апасиев кловн кој може да ги загрози интересите на НАТО, пишува opinionshqip.live.

Ова е уште еден обид на претставниците на Алијансата да ја релативизираат соработката што ја имаат со овој субјект познат по своите антиалбански и анти-НАТО ставови, овојпат навредувајќи го лидерот на овој ентитет.

Во продолжение ви го пренесуваме фејсбук статусот на Дураку:

Back to top button
Close