Двајца браќа нападнати пред нивниот двор од повеќемина

На 02.04.2021 во 03.30 часот во Полициската станица Чаир, З.А.(20) од Радишани пријавил дека на 01.04.2021 во 22.20 часот пред неговиот двор, тој и неговиот брат М.А. биле физички  нападнати од Ф.С., А.Т., С.Ј. и А.М., сите од Радишани. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


Back to top button
Close