Два клуба од Премиер лигата се заинтересирани за голманот Ромеро

Голманот на Манчестер јунајтед, Серхио Ромеро може да ја продолжи кариерата во друг клуб во Премиер лигата, објави „ЕСПН“.

Според изворот, за 33-годишниот Аргентинец се заинтересирани Лидс и Евертон.

Претходно беше објавено дека голманот сака да го напушти Манчестер јунајтед поради желбата да добие поголема минутажа.

Во сезоната 2019/20, Ромеро настапи на 15 натпревари за Манчестер јунајтед, на кои прими четири голови.

Аргентинецот играше во Лигата на Европа, ФА Купот и англискиот Лига Куп без воопшто да се појави на теренот во Премиер лигата.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Ромеро на 2,8 милиони евра.

Back to top button
Close