439 санкции за неносење маска

Регистрирани 620 прекршоци за неносење маски, 324 лица во изолација - МИА

– Министерството за внатрешни работи во периодот од 00:00 часот до 04:00 часот изутринава констатирало дека 21 лице не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 439 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Back to top button
Close