Дваесетгодишник со автомобил прегазил жена во Кичево

Дваесетгодишник со автомобил „туран“ вчера попладне прегазил седумдесет и деветгодишна жена во Кичево.

-На 19.08.2022 во 18.15 часот било пријавено дека во Кичево на ул.“Кузман Јосифоски-Питу“ патничко моторно возило “туран“ со кичевски регистарски ознаки управувано од М.С.(20) од Кичево удрило во Д.Ц.(79) од Кичево, а потоа во паркирано патничко моторно возило “ауди“ со кичевски регистарски ознаки паркирано од П.З.(27) од Кичево. Во несреќата на местото на настанот починала Д.Ц. а смрт била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош, соопшти МВР.

Back to top button
Close