Две девојки повредени во сообраќајна несреќа кај спортската сала во Кавадарци

Две девојки биле повредени во сообраќајна несреќа синоќа, кај спортската сала „Јасмин” во Кавадарци, потврдија утрово за МИА од СВР Велес.

Сообраќајката се случила околу 18 часот. Се работело за патнички автомобил, управуван од 42 годишна кавадарчанка. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила 24 годишна кавадарчанка, која била пренесена на скопските клиники. Две години помлада девојка од Кавадарци имала телесни повреди и била задржана на лекување во кавадаречката Општа болница.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на полициски службеници од Кавадарци.

Доктор Ратко Грков од Итна медицинска помош Кавадарци, рече за МИА дека според првите медицински согледувања, едната од девојките имала скршеници, а другата повреди на главата.

Back to top button
Close