Две лица повредени во напад со нож во Хаг

Две лица се повредени денеска во Хаг во напад со нож во супермаркет каде избил и пожар, соопшти холандската полиција.

Според локалните медиуми, полицијата засега верува дека нема терористички мотиви за нападот, а спасувачките тимови блокираа дел од центарот на градот по пожарот.

Спасувачките служби први биле информирани за нападот со нож и пожарот во супермаркетот Гроте Маркт.

На прашањето за можни терористички мотиви, полицискиот портпарол рече дека „засега нема ниту еден мотив“ дека станува збор за тероризам.

Полициски хеликоптер трага по напаѓачот. 

Back to top button
Close