Две лица се степале во двор на црква во Скопје

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека се случила тепачка во двор од црква на подрачје на Аеродром.

Синоќа во 19.00 часот по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Б.(32) и З.Б.(67), двајцата од Скопје, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Back to top button
Close