Две лица загинаа во пожар во Ковид одделение во Русија

Две лица загинаа во денешниот пожар што изби во одделение за реанимација на пациенти со ковид-19 во рускиот град Астрахан.

Огнот за кратко време бил изгаснат од пожарникарите. Автоматскиот противпожарен систем не се вклучил. Обвинителството отвори истрага за пожарот.

Back to top button
Close