Еден загинат утрово во две сообраќајки на булеварот Киро Глигоров во близина на ФОН

Рано утрово на Булевар Киро Глигоров, во близина на ФОН. Се случија две сообраќајни несреќи.

t

Едната помеѓу Фијат Пунто со скопски регистерски ознаки и непознто возило кое го напуштило местото на несреќата, во која има и еден загинат, а другата сообраќајна несреќа, се случила во моментот додека возачот на цитроен со скопски регистерски ознаки, бил застанат за да укаже помош на претходно случената сообраќајна несреќа, во чии автомобил удира мотоциклист кој заради влажноста на коловозот, се лизнал и паднал под камион на СТОКОМАК. За среќа во втората сообраќајна несреќа, нема повредени и загинати, причинета е само материјална штета.

На лице место се излезена увидна полиција и дежурен јавен обвинител, а смртта на загинатиот ја утврдила екипа на итната медицинска помош.

ФОТО ИНФОМАКС МК.

Back to top button
Close