Едно лице загина во пожар во Струмица

Едно лице загина во пожар што избувнал синоќа по 20 часот во ќуќа на улица „Пиринска“ број 26 во Струмица.
messenger sharing button
whatsapp sharing buttonviber sharing button

Според информациите од ТППЕ Струмица, загинатиот во пожарот е член на семејството кое живеело во куќата и засега се непознати причините за трагедијата.

-Пожарот е пријавен во 20:16, а во гаснењето учествуваа три против пожарни возила и 9 пожарникари. Пожарот е ликвидиран за еден час, но за жал во него има загинато едно лице, информираше командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев.

Во моментот телото на загинатиот се уште не е извлечено, а екипи на ЈО Струмица и полицијата вршат увид на местото на пожарот.

 

 

Back to top button
Close