Џеко може да ја напушти Рома, клубот не може да му исплаќа цела плата

Босанскиот фудбалер Един Џеко може да го смени клубот на крајот на сезоната, пренесува „Goal.com“, повикувајќи се на италијански медиуми.

Според изворот, Римјаните не можат да си дозволат да ја реализираат целата платата на 34-годишниот Џеко, бидејќи тимот загуби многу финансиски средства поради необезбедено учество во Лигата на шампионите.

Јувентус и Интер покажуваат интерес за напаѓачот.

Во сезоната 2019/20, Џеко одигра 39 натпревари за Рома, постигна 18 голови и 10 асистенции.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Босанецот на 11 милиони евра.

Back to top button
Close