Ембид од Орландо: Ќе изгубам 20 килограми овде…

– НБА ѕвездите се собираат во Орландо, каде ќе продолжи сезоната на најдобрата кошаркарска лига во светот.

Но, не секој е задоволен од условите.

Последен во низата играчи со забелешки беше Џоел Ембид, центарот на Филаделфија.

Тој најави дека не е задоволен од храната што ја добива за време на неговиот 48-часовен престој во карантин.

– Дефинитивно ќе изгубам околу дваесет килограми, сподели Ембид.

Како момче, еден од најдобрите центри во лигата имаше проблем со неисхранетост, што може да му се случи и во Орландо.

– Кога ќе завршам овде, ќе изгледам вака, напиша Ембид, објавувајќи своја фотографија од „старите денови“.

Back to top button
Close