Емотивна снимка од болница: Докторка посветила објава на Балашевиќ (ВИДЕО)

Емотивни пораки поради загубата на Ѓорѓе Балашевиќ се нижат една по друга, а меѓу нив се издвои едно видео од болница.

На социјалните мрежи кружи видео на кое докторката Снежана Журкиќ во скафандер се збогува од Балашевиќ.

@snezanazurkic#djordjebalasevic

♬ Ne Volim Januar – Đorđe Balašević

Инаку, оваа докторка работи во ковид зоната во болницата во која беше сместен кантавторот.

Таа прво во камера покажала срце, а потоа се завртела со грб за сите да ги видат имињата на песните на Балашевиќ, испишани на скафандерот – „Не ломите ми багрење“, „Кад одем“, „Живот је море“.

Back to top button
Close