Џерард ја отфрли можноста да се врати во Англија

– Стивен Џерард има понуда и тоа не е изненадувачки по солидната сезона во Шкотска на чело на Ренџерс. Тие беа особено добри во Европа каде се наоѓаат во најдобрите 32 клуба во Лигата на Европа, но најверојатно ќе загубат од Леверкузен, кој славеше со 3: 1 во првиот натпревар во Глазгов.

Поради сè што се случи во изминатата година, Џерард сака да остане во Шкотска и да се обиде конечно да го отстрани Селтик од тронот.

Неговите планови не се разнишаа ниту од понуди од клубови од Англија.

Еден од нив е клуб од Чемпионшип, Бристол Сити, кој му понуди позиција на тренер, но Стивен Џерард одби.

Останува видиме дали ќе има и други понуди кои сепак нема да може да ги одбие со лесна рака.

Back to top button
Close