ЕУ ќе испрати помош од еден милион евра за Авганистан по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата

Европската Унија ќе испрати хуманитарна помош од еден милион евра за Авганистан по смртоносниот земјотрес што ја погоди земјата во средата, во кој загинаа повеќе од илјада луѓе, а најмалку 1 500 се повредени.

Back to top button
Close