Европска демократска партија: Доколку не се изгласаат уставните измени, С Македонија станува лесна мета за антизападни сценарија

Секој политички субјект во државата, кој е претставен во Собранието преку пратеници, да се посвети на деблокирање на овој процес и што поскоро започнување на преговорите за членство во Европската Унија како единствена опција за иднина на граѓаните, велат од Европска демократска партија

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close