Европскиот фронт со остри пораки до „Вреди“ – кокошка со орлови крилја и политичко мочуриште

Европскиот фронт побара поддршка од нивните поддржувачи на парламентарните избори на 8-ми мај од синоќешниот завршен митинг на плоштадот „Илирија“ во Тетово.

-Има една народна поговорка: Кокошката останува кокошка дури и ако стави орлови крилја. Затоа, драги браќа и сестри, да не дозволиме оние од опозицијата со помош на Мицкоски да им ги отсечат крилјата на орлите, туку на 8 мај ќе испратиме моќна порака, последниот удар, покажувајќи дека дури и криците на Биљал Касами, ниту гласот на жабата од бунарот на Африм Гаши, ниту оние што ги менуваат ставовите по пет пати во денот, не можат да ја спречат волјата на Албанците, изјави Арјанит Хоџа, објави ТВ 21.

Мендух Тачи пак опозициската „Вреди“ ја нарече политичко мочуриште.

-Пред вас го поздравувам човекот кој на претседателските избори со свој глас ја осакати политичката џунгла на ВРЕДИ и ја претвори во политичко мочуриште, Бујар Османи. Го уверувам господинот Бујар Османи дека сум експерт за дезинфекција на мочуришта, како што се бактерии, паразити и разни вируси, порача Мендух Тачи.

На овие зборови реагираше првиот човек на Движењето Беса Биљал Касами.

-Дури и да сакам да те навредам, не можам да го навредам Али толку жестоко како Мендух и Зијадин. Не можам ни да го пцујам Мендух толку грдо како што го пцуеја Али и Зијадин. Не можам ни да го навредам Зијадин толку валкано како што го навредуваа Мендух и Али. Не, дали е патерица на ДУИ, јас ниту ќе пцујам, ниту ќе напаѓам, но јас како градоначалник на Тетово што го добив кога го оставивте со нула инвестиции, ви велам со целосна убеденост. Гласот на Албанците не е глас за крадците, гласот за крадците не може да се смета како албански, напиша Биљал Касами

Back to top button
Close