Фатен крадец на дело, следува соодветна пријава

Man’s hand is locked with the handcuffs
МВР информира дека утрово, во 02.50 часот, на ул. „Борка Талевски” во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода М.З.(30) од Куманово.

-Тој бил затекнат при обид да изврши кривично „тешка кражба” во помошен објект од куќа сопственост Б.Ј.(42) од Скопје, соопштуваат од полицијата.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close