Фатен крадец на дело во Скопје, одземените предмети вратени на сопственикот  

На 18.02.2022 во 17.00 часот во трговски центар во Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го лишиле од слобода Т.Б.(41) од Скопје. Тој бил фатен при извршување кражба во продажен објект во трговскиот центар.

Одземените предмети биле пронајдени, а тој бил приведен во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Back to top button
Close