Фернандеш: Погба е еден од најдобрите

Новата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш не може да почека да игра со Пол Погба во средниот ред на тимот.

„Црвените ѓаволи“ ќе се обидат да ја зголемат својата низа без пораз од 11 последователни натпревари во дуелот со Тотенхем во петок, кога двата тима се соочуваат едни со други.

– Сите се возбудени што повторно го гледаат Погба во игра по долгиот третман на повредата. За мене да играм со него ќе биде нешто неверојатно. Нормално е секој да сака да биде негов соиграч. Тој е еден од најдобрите играчи. Јунајтед има само одлични играчи, но најважни се секогаш резултатите, рече Фернандес за „ТокСпорт“.

„Црвените ѓаволи“ се три бода зад четвртопласираниот Челси.

Back to top button
Close