ФИФА го одложи објавувањето на ноемвриската ранг-листа поради Марадона

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го одложи денеска објавувањето на ранг-листата на репрезентациите.

Објавувањето е одложено за еден ден поради смртта на легендарниот Диего Марадона.

Ранг-листата за ноември е многу важна, бидејќи ја одредува ждрепката на квалификациите за Светското првенство, што ќе почне во март.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close