Филипче: Болницата во Струмица по првпат добива апарат за магнетна резонанца

По прв пат Општата болница во Струмица добива апарат за магнетна резонанца, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

– И во услови на пандемија продолжуваат инвестициите во здравството, напиша Филипче на фејсбук статусот.

 

Back to top button
Close