Фиорентина му на Тијаго Силва четири милиони евра годишно

Дефанзивецот Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Фиорентина. Италијанскиот клуб му нуди на 35-годишниот Бразилец договор со плата од четири милиони евра годишно, пренесува „La Gazzetta dello Sport“.

Договорот на Силва со ПСЖ истекува по крајот на оваа сезона. Францускиот клуб нема да го обнови договорот на капитенот.

Во сезоната 2019/20, Силва одигра 34 натпревари за ПСЖ, даде еден гол и забележа една асистенција.

Back to top button
Close