Физичка пресметка меѓу двајца соселани во Кичево

На булеварот „Ослободување“ во Кичево, синоќа околу 21:40 часот, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на 36-годишниот Б.Р. врз лицето Џ.М. 49-годишен, двајцата од кичевското село Долно Строгомиште.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close