Флик ја смета Борусија за една од најдобрите екипи во Европа

Тренерот на Баерн, Ханс Флик ги сподели своите очекувања за дуелот со Борусија Дортмунд во 28. коло на Германското фудбалско првенство. Екипите ги заземаат првите две места на табелата.

– Одлично е кога две вакви добри екипи се спротивставуваат едни на други. Во зима, Борусија беше засилена со двајца играчи кои имаат неверојатен менталитет. Џан и Холанд се извонредни. Овој тим е меѓу најдобрите во Европа. Во Лигата на шампионите, тие скоро успеаја да го минат ПСЖ. Ќе мора да покажеме оптималната игра, изјави Флик.

Натпреварот Борусија Дортмунд – Баерн Минхен се игра денес од 18:30 часот.

Back to top button
Close