ФОТО: Автобус со српски регистарски таблици кој превезувал деца се превртел во Бугарија

Несреќа во која учествувал автобус со деца се случила на автопатот Тракија, дознава bTV.
Според првите информации десет лица се повредени.

Несреќата се случила на подрачјето на 216 километри во правец кон Софија околу 20 часот.

Повредените се пренесени во Универзитетската болница во Стара Загора.

Back to top button
Close