ФОТО: Автобус удрил во велосипед на пешачки премин

Сообраќајна незгода се случила вечерва на раскрсницата кај „Веро центар“ во Скопје.

Автобус удрил во велосипед на пешачки премин. Засега не се познати причините за оваа сообраќајка.

Веднаш пристигна и полицијата која изврши увид на местото на настанот. Булеварот „Кочо Рацин“ каде што се случи незгодата е затворен за сообраќај.

извор: тв21

Back to top button
Close