(ФОТО) Градоначалничката Арсовска Новата година ја дочека со пожарникарите

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска ја честита Новата 2023 година, која што објави дека ја дочекала со Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

viber sharing button

Драги и почитувани пријатели, Вам и на Вашите најмили Ви посакувам година исполнета со среќа, здравје и успеси! Новата 2023 година ја дочекавме заедно со Бригадата за противпожарна заштита Скопје и нашите пожарникари кои 365 дена во годината се грижат за сигурноста и безбедноста на сите нас, напиша Арсовска во објава на Фејсбук.

 

 

Back to top button
Close