ФОТО: Кралицата ѝ го честиташе 39. роденден на Меган Маркл – објавена нивна заедничка фотографија

Крализата Елизабета ѝ посака среќен 39. роденден на војвотката од Сасекс, Меган Маркл.

Од Твитер профилот на кралското семејство беше објавена фотографија на која се кралицата и Меган во 2018 година во посета на Честер.

„На војвоктката од Сасекс ѝ посакуваме среќен роденден“, стои во опис на фотографијата.

Сопругата на принцот Хари роденденот ќе го прослави во лос Анџелес.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close