(Фото) Мизрахи пристигна со коњаницата на Мечкин Камен

Двете коњаници попладнево пристигнаа на Мечкин Камен во Крушево.

Меѓу учесниците е и пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која ја предводи коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“.

 

Коњаниците пристигнаа во петокот попладнето во Крушево.Во саботата во утринските часови дел од коњаницата започнала физичка пресметка со жител на Крушево на Гумење. Полицаецот кој се нашол во близина ипукал куршум во воздух за да ги смири и да ја прекине физичката пресметка, соопшти мвр

Фото: Фокус

 

Back to top button
Close