(ФОТО) Османи пристигна во Киев: Поддршка за Украина

Тукушто допатував во Киев, каде покрај средбата со мојот колега, Дмитро Кулеба, во функција повторно ќе ја ставиме и нашата амбасада во Украина, објави на фејсбук министерот за надворешни работи Бујар Османи.

„Северна Македонија стои цврсто во поддршка на храбриот украински народ“, напиша тој.

Back to top button
Close