(Фото) Пожар во една од кулите „Џеваир“ во Аеродром

Пожар избил во една од кулите „Џеваир“ во Аеродром, дознава „Скопје1“. Станува збор за највисоките згради во Скопје. Случајот веднаш бил пријавен, но нема официјални информации колку простории и на кој кат биле зафатени.

Интервенирала скопската Противпожарна бригада, со неколку пожарникари.

Во моментот на пожарот, дел од станарите беа пред објектот.

„На 01.10.2023 год во 16.45 часот било пријавено дека во стан од една од кулите “Џеваир” настанал пожар во кујната, додека во него не биле сопствениците. Притоа, противпожарниот систем се активирал и го изгаснал пожарот. Повредени лица нема, а полициски службеници излегле на лице место“, велат од МВР.

Фото: Инфомакс

Back to top button
Close