(ФOТО) Пожар во зграда во Ново Лисиче, чад излегува од становите – се гасне од пожарникари

Гори стан во зграда во Ново Лисиче, кај што е последната станица на автомобусот со линија „5“, пренесе Скопје 1.

 

Чад излегува над зградата, а дел од жителите се веќе надвор од домовите.

На терен е излезено и противпожарно возило со пожарникари.

Просторот го обезбедува полицијата. Повеќе информации се очекуваат наскоро.

 

Back to top button
Close