ФОТО: Предлог заклучоците кои Собранието треба да ги усвои за францускиот предлог

Денеска Собранието ќе расправа за францускиот предлог за деблокирање на процесот кон зачленување на земјата во ЕУ, пренесе тв21.

Излегоа предлог-заклучоците кои Собранието ќе ги усвојува во врска со францускиот предлог.

Овие предлог заклучоци ги соопшти и координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески.

Back to top button
Close