ФОТО: Прва фотографија од тајната венчавка на британскиот премиер -се ожени во тајност

Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата избраничка Кери Симондс тајно се венчале вчера, а денеска е објавена и првата фотографија.

Двојката е прикажана во градината на Даунинг стрит 10 откако се венчале во Вестминстерската катедрала пред мала група блиски пријатели и семејството.

Back to top button
Close