(ФОТО) Се урна воен авион на силите на Украина – петмина загинаа

Помеѓу селата Жукивци и Трипилја, област Обухив, се урна воен авион на Вооружените сили на Украина (во него имало 14 лица) со последователен пожар, при што загинаа 5 лица инфомрираше Министероството за внатрешни работи на Украина.

Back to top button
Close