ФОТО: Се запали автомобил пред зградата на Влада

Автомобил целосно изгоре на „Илинденска“ пред владината зграда. Поќарот според првичните ингормации почнал во делот каде е поставен моторот на автомобилот, пренесе Телма.

Причините зошто возилото се запалило се уште се непознати, а неофицијално патниците успеале на време да излезат од возилото.

Back to top button
Close