(ФОТО) Сообраќајна несреќа кај Рача, лесно повредено едно лице

Сообраќајна несреќа кај Рача, над Хидробилоскиот завод во Охрид. Автомобил со охридски регистрарски таблици е превртен на кров, објави Охрид1.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски ја потврди несреќата. Димовски за Охрид 1 вели дека во моментов увидни полициски екипи ги истражуваат причините за несреаќата и додава дека автомобил Рено клио изгубил контрола и се излизгал на патот. Во несреќата возачот е лесно повреден.

Back to top button
Close