ФОТО+ВИДЕО | Пожар во зграда во близина на Транспортен центар К.С.

Денеска изби пожар во зграда на ул. Никола Карев во Скопје, во близина на Транспортен центар.

Според првичните информации од Противпожарната бригада, пожарот бил предизвикан од запалено ѓубре.

 

Извор: СП

Back to top button
Close